Foto R.Kalivoda

Foto R.Kalivoda

Ahoj;o)
jmenuji se Martin, tahám s sebou už na hřbetě nějaký ten křížek a taky už půl života tahám na krku (rameni) foťák při toulkách krajem v okolí mého rodiště, tj. okolím Bruntálu v podhůří Jeseníků.
Jako kluk jsem zkoušel fotit sovětskými přístroji Zenit, časem jsem se, jak vývoj předurčuje, přes Prakticu, P-six a kinofilmovou Minoltu dostal až k digitálu.
Nenajdete zde senzační akční a technicky perfektní fotky,do uměleckého ztvárnění mám taky daleko. Jen zprostředkovávám to, co jsem při svých toulkách viděl a se štěstím"ulovil".
říje3.jpg
Tak a je to. Je půlka srpna, končí mé oblíbené období , končí srnčí říje. A jak jsem letos pochodil? No bídně, velmi bídně. V podstatě se dá říct, že letos jsem srnce vyloženě hledal. Ale nebudu tentokrát sáhodlouze popisovat příčiny a důvody a výmluvy svých neúspěchů. Shrnuto a sečteno : pořádnou fotku srnce jsem neudělal, plus bylo to, že opět byly i nějaké "vedlejší produkty", tedy fotky ale hlavně setkání s jinými krásnými tvory našch lesů a luk. Hlavními modely byli tentokrát srny a srnčata.
Mám pocit, že letos v lokalitách, kde jsem se snažil lovit bylo srnců podstatně méně než v jiných letech, hlavně v poměru k srnám. Potkal jsem málo hledajících srnců, vypadá to, že každý chlapák měl srn co hrdlo ráčí až toho měl možná i nad hlavu.Když už se mi poštěstilo být u něčeho, bylo to buď beze světla nebo daleko.
Toť vše písmem o letošní srnčí říji....
říje1.jpg
říje2.jpg
říje4.jpg
říje5.jpg
říje20.jpg
říje7.jpg
říje8.jpg
říje10.jpg
říje12.jpg
říje13.jpg
říje14.jpg
říje15.jpg
říje16.jpg
říje17.jpg
říje.jpg
říje18.jpg
říje19.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Opište prosím kontrolní kód "4950"
martinzatka@seznam.cz
Na Vaši návštěvu se těší Martin Žatka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one