Foto R.Kalivoda

Foto R.Kalivoda

Ahoj;o)
jmenuji se Martin, tahám s sebou už na hřbetě nějaký ten křížek a taky už půl života tahám na krku (rameni) foťák při toulkách krajem v okolí mého rodiště, tj. okolím Bruntálu v podhůří Jeseníků.
Jako kluk jsem zkoušel fotit sovětskými přístroji Zenit, časem jsem se, jak vývoj předurčuje, přes Prakticu, P-six a kinofilmovou Minoltu dostal až k digitálu.
Nenajdete zde senzační akční a technicky perfektní fotky,do uměleckého ztvárnění mám taky daleko. Jen zprostředkovávám to, co jsem při svých toulkách viděl a se štěstím"ulovil".

Legendární Lovy beze zbraní ožily ve Vrbně

Ve středu 6.5. ve Vrbenském kulturním středisku Střecha parta nadšenců pod vedením Oty Bouzka a Jirky Pecháčka realizovala dlouho připravovaný projekt. Nápad navázat po desítkách let na slavný pořad ostravské televize se stal skutkem. V improvizované lovecké chatě se sešli vzácní hosté.
l1.jpg
Pod vtipným vedením moderátora Oty Bouzka se postupně v křesle pro hosta ( mimochodem vyrobeným osobně Jirkou Pecháčkem) vystřídali : pan Štěpán Neuwirth - spisovatel, novinář a myslivec s poetickou duší, paní Eva Mudrová - manželka legendárního režiséra Lovů beze zbraní Františka Mudry a pan Jan Mudra - syn Fr.Mudry, režisér, scenárista a producent, mj. i pořadu Tisíc let České myslivosti.
l4.jpg
l3.jpg
l5.jpg
Předěly mezi úchvatnými hisorkami všech vypravěčů vyplnilo hudební duo všeuměla Štěpána Mikulky ( bude hlavním hostem dalšího dílu;o) a jeho manželky Bohunky.
l6.jpg
l2.jpg
Promítal se také dokument ze života Františka Mudry, nechyběly ani závěrečné pokecy :o) Setkání bylo skvělé, nemělo chybu, a kdo o tom věděl a nepřišel o moc přišel!

Autorsky se na akci podíleli : Ota Bouzek, Jura Pecháček, Milena Hamerská, Jirka Dvořák, Kuba Rybár a další, díky patří i děvčatům ze Střechy.
Už teď se těším na další podzimní díl.
PS - přikládám textovou zprávu pro tisk od J.Pecháčka, autor fotek - J.Pecháček.
Lovy nejen beze zbraní podruhé
Po veleúspěšném 1.díle tohoto pořadu se 11.11. ve vrbenské Střeše sešlo snad ještě větší množství návštěvníků, aby shlédlo další pokrčování z dílny tvůrců Pecháček - Bouzek. A bylo nač koukat, bylo co poslouchat ! Tentokrát byli hosty programu známí a uznávaní odborníci- šéfredaktor časopisu Myslivost, Ing.Jiří Kasina a hlavně ! - skvělý fotograf ( dle mého soudu vůbec nejlepší u nás) a kameraman , kamarád Štěpán Mikulka.
Pořad měl grády, promítl se úžasný film ze Štěpánovy produkce, o hudební doprovod se postaral také Štěpán se svou ženou, skvělou zpěvačkou Bohunkou.Třešničkou bylo pak předání sošky Zlatého jelena Slávy Štochla vítězi posledního ročníku této fotografické soutěže. Hádejte kdo komu cenu předával?
Pro mě tato a podobné akce mají ještě nadstavbu v tom, že se setkávám se zajímavými lidmi, kterých si pro jejich činnost v oblasti "zelené kultury" nesmírně vážím. Musím jmenovat především Otu Bouzka, Juru Pecháčka, Milenu Hamerskou či Štěpána Neuwirtha.
Jura s Otou stále hýří nápady, tak jsem zvědav s čím přijdou příště ;o)
lovy3.jpg
lovy2.jpg
lovy.jpg
lbz.jpg
lovy1.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
martinzatka@seznam.cz
Na Vaši návštěvu se těší Martin Žatka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one