Foto R.Kalivoda

Foto R.Kalivoda

Ahoj;o)
jmenuji se Martin, tahám s sebou už na hřbetě nějaký ten křížek a taky už půl života tahám na krku (rameni) foťák při toulkách krajem v okolí mého rodiště, tj. okolím Bruntálu v podhůří Jeseníků.
Jako kluk jsem zkoušel fotit sovětskými přístroji Zenit, časem jsem se, jak vývoj předurčuje, přes Prakticu, P-six a kinofilmovou Minoltu dostal až k digitálu.
Nenajdete zde senzační akční a technicky perfektní fotky,do uměleckého ztvárnění mám taky daleko. Jen zprostředkovávám to, co jsem při svých toulkách viděl a se štěstím"ulovil".

Mojí známí z divočiny;o)

Dovolil jsem vypůjčit název této sekce od kamaráda Štěpána (snad promine),potažmo od spisovatele Setona (ten promine určitě;o)

Rád bych Vám touto formou představil pár svých známých z divočiny. Zařadím je podle abecedy.
moukaveb.jpg
Honza Moučka ( Mouka)

Ostravský fotograf, turista a srandista. Má skvělou kondici díky neustálému lezení po horách nahoru a dolů. Má taky chalupu v Jeseníkách odkud podniká výpravy za úlovky, obrněn obrovskou trpělivostí a málokdy vyjde naprázdno. Fotí s Canonem a rozvahou a zdary i nezdary bere s nadhledem a motem "hlavně být venku" ;o) Jeho fotky jsou reálnou pohlednicí pod pokličku přírody,kam se dostane málokdo.
honzaveb.jpg
Honza Ovesný ( Ovsík,Pšenička)

Kamarád ze Vsetína, specilista na lovy okamžiků díky své pohotovosti. Navíc "pouští ven "jen technicky precizní fotky ( patrně následek povolání nástrojaře;o). Má ohromný cit pro atmosféru snímků a na jeho ranní srnčí fotky je radost se dívat. Stejně jako Honza fotí Honza Canonem;o)
kaldaveb.jpg
Radim Kalivoda ( Kalič,Kalda,Kalíšek)

Nějakým omylem žijící v Brně prototyp fotonadšence a přírodomila. Z útrap velkoměsta ho dokáží zachránit jen časté výpravy s foťákem do příměstských revírů nebo k nám do Jeseníků, které ho fascinují. Ač poměrně vzdálen, zná už tyto hory lépe než kdejaký místní fotograf a tyto se mu počínají pomali ale jistě za jeho vytrvalost odměňovat. Sice občas podléhá fotonáladám a fotodepresím, ale to jen proto, aby se z nich vykřesal a o to víc si focení v přírodě užíval;o) Jeho fotky zrají jak víno a vzhledem k jeho mládí a chuti se máme ještě nač těšit.Fotí Nikonem, na kterého nedá dopustit!
š.jpg
Štěpán Mikulka ( Steve)

Bruntálský hasič,muzikant, spisovatel,básník a fotograf. K dosažení fotografického úspěchu stačí Štěpánovi jen pár maličkostí - perfektní znalosti obecné, místní, mistrovské maskování,přirozený talent a asi i nějaký magnet na vše živé co kde běhá a lítá.Těžko se najde někde větší archív volně žijících tvorů než na jeho záložním disku. Kam se pohne, skáčou mu před objetiv všichni živí tvorové;o) Rád podniká výpravy za poznáním krajiny a lidí do Pobaltí, Karpat ale i za polární kruh.Fotí Canonem.
venca.jpg
Václav Vašíček (Venca)

Myslivec a fotograf z Břidličné, patřící do vzácného druhu pravodatných myslivců s velkými znalostmi a zkušenostmi o zvěři a přírodě. Své revíry zná dokonale, má ohromnou zásobu historek z doby, kdy myslivost byla ještě srdeční záležitostí a posláním a ne kratochvílí zbohatlíků. Jeho láska ke zvěři a nesouhlas s dnešním "stylem" je znát z každého slova které na dané téma řekne.
Fotí Canonem a Sigmou, rád se toulá za kamzíky v Jeseníkách ale podniká i výpravy za kamarády do Čech i za hranice. Jeho fotky jsou převtělením radosti ze setkání se zvěří i hezkou krajinou.
Všichni tito Moji známí z divočiny mají své webové stránky, které naleznete v odkazu " Užitečné odkazy" - Pár tipů. Doporučuji!
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
martinzatka@seznam.cz
Na Vaši návštěvu se těší Martin Žatka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one