Foto R.Kalivoda

Foto R.Kalivoda

Ahoj;o)
jmenuji se Martin, tahám s sebou už na hřbetě nějaký ten křížek a taky už půl života tahám na krku (rameni) foťák při toulkách krajem v okolí mého rodiště, tj. okolím Bruntálu v podhůří Jeseníků.
Jako kluk jsem zkoušel fotit sovětskými přístroji Zenit, časem jsem se, jak vývoj předurčuje, přes Prakticu, P-six a kinofilmovou Minoltu dostal až k digitálu.
Nenajdete zde senzační akční a technicky perfektní fotky,do uměleckého ztvárnění mám taky daleko. Jen zprostředkovávám to, co jsem při svých toulkách viděl a se štěstím"ulovil".
Klasickou scénou při fotografování srnčí zvěře je odhalení fotografa zvěří. V jarních smíšených tlupách se funkcí strážného většinou zabývá dospělá srna zatímco srnci hřeší na její ostražitost a v klidu si užívají jara.
Tato srna jako první z šestičlenné skupinky reagovala na zvuk závěrky a snad i na můj nějaký miniaturní pohyb. Byl jsem v pozici ležícího střelce a s touto polohou má srnčí dost problém. Proto si srna došla tu nejistou věc zkontrolovat a když nepomohl zrak a sluch,došla si pro vítr. Snímek reakce srny potom co mě v půlkruhu obešla aby se dostala do směru větru nemám, nedokázal jsem se v leže vytočit o 120 stupňů;o)
odhalení 1.jpg
odhalen.jpg
odhalení 2.jpg
odhalení 4.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
martinzatka@seznam.cz
Na Vaši návštěvu se těší Martin Žatka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one