Foto R.Kalivoda

Foto R.Kalivoda

Ahoj;o)
jmenuji se Martin, tahám s sebou už na hřbetě nějaký ten křížek a taky už půl života tahám na krku (rameni) foťák při toulkách krajem v okolí mého rodiště, tj. okolím Bruntálu v podhůří Jeseníků.
Jako kluk jsem zkoušel fotit sovětskými přístroji Zenit, časem jsem se, jak vývoj předurčuje, přes Prakticu, P-six a kinofilmovou Minoltu dostal až k digitálu.
Nenajdete zde senzační akční a technicky perfektní fotky,do uměleckého ztvárnění mám taky daleko. Jen zprostředkovávám to, co jsem při svých toulkách viděl a se štěstím"ulovil".
test 15.jpg
Nastal čas po nostalgickém období 4 měsíců focení na černobílé Ilfordy k návratu k digitálu. Pochoval jsem v červnu alfu 100, teď ji nahradila sestřička s číslem 200. Bylo třeba ji otestovat řádně v terénu, sice pár cvaků kačen za barákem na potoce už jsem provedl, ale lov v revíru je něco jiného.
Po necelém měsící jsem se rozhodl navštívit srnčí území. Zpočátku to nevypadalo vůbec vábně.To když jsem zaparkoval pod Kozincem a mou pozornost ihned upoutala hromada barevného odpadu volně ložená v kopřivách a lebedě hned v kraji prvního osikového hájku.
Lidi jsou vážně s prominutím hovada...Nad Kozincem na posečeném jeteli už to bylo veselejší. otakárka jsem v těchto koncích viděl poprvé. Vyjímal se na široko daleko jediném, sekačkou zapomenutém květu jetele. Cestou k mému oblíbenému loveckému stanovišti u bývalého políčka pšenice, dnes strništi mě provázela tři káňata a stejný počet krkavců. Večerní čekání u ohrady v kraji strniště mi krátilo pozorování naprosto pohodového stáda hovězího. V létě v čase srnčí říje chodilo na políčko i 5 srnčat. Uvidíme, jak se to zde změnilo .....
Nezměnilo;o)
První srnče 17.23, druhé za 17 minut. Během chvilky byli spolu. Potom se u ohrady na pastvině objevila další dvojčata i s mámou a bylo jasno, že taktéž dorazí na strniště. Tak tam najednou byla srna a 4 srnčata. A abych si to opravdu užil, přiběhla vzápětí další srna a způsobila mezi ostatními parádní chaos a u mě vlastně taky. Nastal mumraj a dvě srnčata s pískotem se hnala k ní. Ostatní poplašeně odběhli. Zjistil jsem, že na strništi je najednou 5 srnčat a 2 srny. Tak se tam ta tlupa popásala ještě pár minut, než je vyplašilo příliš hlučné laškování mladého býčka, jež se nevím proč vozil po nějaké krávě.
Cestou k autu jsem ještě potkal pěkného srnce a měl jsem možnost na okamžik vidět jaké to je mít v hledáčku spolu zajíce a lišku;o)
:o(

:o(

cestou tam

cestou tam

cestou tam

cestou tam

1.srnče

1.srnče

1.srnče

1.srnče

2.srnče

2.srnče

2.srnče

2.srnče

spolu

spolu

3.srnče

3.srnče

4.srnče a srna

4.srnče a srna

3.a4.srnče,máma

3.a4.srnče,máma

všichni

všichni

test 14.jpg
cestou zpět

cestou zpět

cestou zpět

cestou zpět

Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
martinzatka@seznam.cz
Na Vaši návštěvu se těší Martin Žatka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one