Foto R.Kalivoda

Foto R.Kalivoda

Ahoj;o)
jmenuji se Martin, tahám s sebou už na hřbetě nějaký ten křížek a taky už půl života tahám na krku (rameni) foťák při toulkách krajem v okolí mého rodiště, tj. okolím Bruntálu v podhůří Jeseníků.
Jako kluk jsem zkoušel fotit sovětskými přístroji Zenit, časem jsem se, jak vývoj předurčuje, přes Prakticu, P-six a kinofilmovou Minoltu dostal až k digitálu.
Nenajdete zde senzační akční a technicky perfektní fotky,do uměleckého ztvárnění mám taky daleko. Jen zprostředkovávám to, co jsem při svých toulkách viděl a se štěstím"ulovil".
Tohle květnové ráno bylo co do počasí přímo ideální. Ale asi jen pro mě. Zvěř měla jiný názor. Dlouho jsem nepotkal živáčka, krom jednoho zajíce který prozkoumával meze. Ani bachyně se selaty ani srnec se srnou a liška na louce nad olšinou nebyli. Až o kus dál se protáhlo od meze k lesu srnčí tělo. Pod lesem je malá dřevěná oplocenka v níž rostou malé lípy. V jejím rohu se zvěř ztratila. Záhy jsem poznal, že někdo nechal vrátka vysazená a tuda srnčí vniklo dovnitř. Moc se mi tato situace zamlouvala, pokusit se přiblížit by neměl být problém, přes laťkový plot zvěř nemá dobrý přehled co se děje venku. Podařilo se, problém nastal ovšem záhy. Poznal jsem, že mou obětí je vidláček, jehož minule proháněl silný srnec u kazatelny asi jen 100 metrů odtud. Ovšem dostat do hledáčku a zaostřit hlavu mladíka byl neskutečný problém díky hustému porostu v oplocence.
op.jpg
Naštěstí mi dal srneček dost času a tak jsme spolu strávili pěkné chvíle;o)
op2.jpg
op3.jpg
op4.jpg
op6.jpg
op7.jpg
op8.jpg
op9.jpg
op10.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
martinzatka@seznam.cz
Na Vaši návštěvu se těší Martin Žatka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one