Foto R.Kalivoda

Foto R.Kalivoda

Ahoj;o)
jmenuji se Martin, tahám s sebou už na hřbetě nějaký ten křížek a taky už půl života tahám na krku (rameni) foťák při toulkách krajem v okolí mého rodiště, tj. okolím Bruntálu v podhůří Jeseníků.
Jako kluk jsem zkoušel fotit sovětskými přístroji Zenit, časem jsem se, jak vývoj předurčuje, přes Prakticu, P-six a kinofilmovou Minoltu dostal až k digitálu.
Nenajdete zde senzační akční a technicky perfektní fotky,do uměleckého ztvárnění mám taky daleko. Jen zprostředkovávám to, co jsem při svých toulkách viděl a se štěstím"ulovil".
kam1a.jpg
Opět jsem po 2 týdnech vyrazil po stopách kamzíků, tentokrát mě donutil Honza Mouka. Původně jsem nechtěl nic psát, jen vložit pár fotek z akce, ale...Přestože v dnešním povedeném dopledni se nepovedla kdoví jaká superfotka, našly se 3 prvky, které stojí za zmínku, proto se ve stručnosti o nich zmíním.
1. dnes ráno , tj. 5.9., jsme slyšeli troubit jelena na úbočí Praděda. Nebyl to žádný koncert, ale zřetelné "hukání" pravděpodobně při sbíjení laní nás docela překvapilo a snad je to můj osobní rekord v časnosti projevů jelení říje v Jeseníkách
2. další rekord - v dnešním dopoledni se nám ukázalo slušné množství kusů kamzičí zvěře, z toho většina v jedné "formaci" ( snad mi sem nechodí nějací ochranáři antikamzíkáři;o)
3. potkali jsme i trofejově velmi dobré kamzíky, jako je např. ten z poslední fotky
kol.jpg
kam2a.jpg
kam3.jpg
kam5.jpg
kam6.jpg
km1.jpg
kam1.jpg
km.jpg
kam2.jpg
kam4.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
martinzatka@seznam.cz
Na Vaši návštěvu se těší Martin Žatka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one