Foto R.Kalivoda

Foto R.Kalivoda

Ahoj;o)
jmenuji se Martin, tahám s sebou už na hřbetě nějaký ten křížek a taky už půl života tahám na krku (rameni) foťák při toulkách krajem v okolí mého rodiště, tj. okolím Bruntálu v podhůří Jeseníků.
Jako kluk jsem zkoušel fotit sovětskými přístroji Zenit, časem jsem se, jak vývoj předurčuje, přes Prakticu, P-six a kinofilmovou Minoltu dostal až k digitálu.
Nenajdete zde senzační akční a technicky perfektní fotky,do uměleckého ztvárnění mám taky daleko. Jen zprostředkovávám to, co jsem při svých toulkách viděl a se štěstím"ulovil".
říje3.jpg
Tak a je to. Je půlka srpna, končí mé oblíbené období , končí srnčí říje. A jak jsem letos pochodil? No bídně, velmi bídně. V podstatě se dá říct, že letos jsem srnce vyloženě hledal. Ale nebudu tentokrát sáhodlouze popisovat příčiny a důvody a výmluvy svých neúspěchů. Shrnuto a sečteno : pořádnou fotku srnce jsem neudělal, plus bylo to, že opět byly i nějaké "vedlejší produkty", tedy fotky ale hlavně setkání s jinými krásnými tvory našch lesů a luk. Hlavními modely byli tentokrát srny a srnčata.
Mám pocit, že letos v lokalitách, kde jsem se snažil lovit bylo srnců podstatně méně než v jiných letech, hlavně v poměru k srnám. Potkal jsem málo hledajících srnců, vypadá to, že každý chlapák měl srn co hrdlo ráčí až toho měl možná i nad hlavu.Když už se mi poštěstilo být u něčeho, bylo to buď beze světla nebo daleko.
Toť vše písmem o letošní srnčí říji....
říje1.jpg
říje2.jpg
říje4.jpg
říje5.jpg
říje20.jpg
říje7.jpg
říje8.jpg
říje10.jpg
říje12.jpg
říje13.jpg
říje14.jpg
říje15.jpg
říje16.jpg
říje17.jpg
říje.jpg
říje18.jpg
říje19.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
martinzatka@seznam.cz
Na Vaši návštěvu se těší Martin Žatka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one