Foto R.Kalivoda

Foto R.Kalivoda

Ahoj;o)
jmenuji se Martin, tahám s sebou už na hřbetě nějaký ten křížek a taky už půl života tahám na krku (rameni) foťák při toulkách krajem v okolí mého rodiště, tj. okolím Bruntálu v podhůří Jeseníků.
Jako kluk jsem zkoušel fotit sovětskými přístroji Zenit, časem jsem se, jak vývoj předurčuje, přes Prakticu, P-six a kinofilmovou Minoltu dostal až k digitálu.
Nenajdete zde senzační akční a technicky perfektní fotky,do uměleckého ztvárnění mám taky daleko. Jen zprostředkovávám to, co jsem při svých toulkách viděl a se štěstím"ulovil".
V letošním říjnu jsem se zúčastnil,krom několika drobných lovů v přírodě, i dvou společenských akcí,spojených s přírodou. Bývá to pro mě velké zpestření po osamělých lovech v terénu a rád jsem přijal pozvání na 5. října na Bílý Potok, kde se mělo konat jakési neoficiální setkání,čili pokec mysliveckých autorů čehokoli z Moravy. Těšil jsem se, že po čase potkám kamráda Otu, Jirku Pecháčka a paní Hamerskou - příjemné a veselé lidičky s velikými zásluhami, dr.Koudelku - redaktora mysliveckých zábav, a další známé a třeba i neznámé. S Kamarádem Honzou M. jsme dorazili odpoledne do " jiného světa" penzionu v obci Bílý Potok. Již terasa nám brala dech, vnitřní salónek jakbysmet. Obrazy,obrázky,trofeje, porcelán a toho všeho nemálo, zpočátku působí jako ze známé sbírky ze známého filmu o Sněženkách,ale brzy si návštěvník přivykne a stále něco objevuje. Spousta věcí má svou historii o které majitel rád povykládá jižanským či východoslovenským přízvukem.
bp4.jpg
V hlavní místnosti nás přivítal hostitel Ota a už se ptal jestli roztočit pivko nebo něco ostřejšího. Společně u pivka, vínka a dobrot jsem poslouchali příběhy z dob minulých i přítomných, seznámili jsme se s dalším spisovatelem panem Štěpánem Neuwirthem z Ostravy i skvělým kamramanem a vydavatelem filmů o myslivosti Zdeňkem Kouřilem.
bp2.jpg
V pozdnějších večerních hodinách dorazili otec a syn Rybárovi aby vnesli trochu dnešní nelichotivé reality z pohledu pravodatných myslivců v bruntálském okrese. Mluvilo o všem možném, připilo se Oťákovi k narozeninám, k večeři se podával vynikající zvěřinový guláš.
bp3.jpg
Zábava plynula,ovšem všechno jednou končí. Osazenstvo se pomali vytrácelo,buď domů nebo do pokojíku v penzionu.I my s Honzou jsme usoudili,že je čas ulehnout do zajímavě zařízeného pokoje, řekl bych že artifakty výbavy pocházely z období mezi lety 1974 až 2006, ale bylo útulno. Ráno jsme brzo chtěli vstávat, ostravák Honza mě bruntalákovi chtěl ukázat Jelení loučky, na kterých jsem dosud nebyl. Ale to je jiná kapitola....Každopádně po návratu jsme ještě dopoledne poseděli na terase u kávy, pokochali se sbírkou kuriozit i tlupou divočáků v bahnité ohradě za penzionem.
Na závěr - všem dopotučuji návštěvu penzionu Bílý Potok, návštěvu jiného světa!
bp6.jpg
Další říjnovou akcí byla beseda s kameramanem Zdeňkem Kouřilem, držitelem mnoha ocenění, ve vrbenské Střeše.
Velmi poučné a zajímavé vyprávění prošpikované perličkami ze zákulisí lovů s kamerou a promítáním sekvencí z filmů autora. Návštěvnost na pondělní odpoledne byla výborná.
st2.jpg
Jsem moc rád, že jsem si tuto akci nenechal ujít.
st3.jpg
st5.jpg
st4.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
martinzatka@seznam.cz
Na Vaši návštěvu se těší Martin Žatka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one