Foto R.Kalivoda

Foto R.Kalivoda

Ahoj;o)
jmenuji se Martin, tahám s sebou už na hřbetě nějaký ten křížek a taky už půl života tahám na krku (rameni) foťák při toulkách krajem v okolí mého rodiště, tj. okolím Bruntálu v podhůří Jeseníků.
Jako kluk jsem zkoušel fotit sovětskými přístroji Zenit, časem jsem se, jak vývoj předurčuje, přes Prakticu, P-six a kinofilmovou Minoltu dostal až k digitálu.
Nenajdete zde senzační akční a technicky perfektní fotky,do uměleckého ztvárnění mám taky daleko. Jen zprostředkovávám to, co jsem při svých toulkách viděl a se štěstím"ulovil".
Začalo léto, i když počasí tomu moc neodpovídalo, ale to se nedá nic dělat a ani mi to nijak nevadí. Pouze o víkendu, kdy jsme s kamarádem Honzou naplánovali horský lov, mi tedy dost vadil večerní lijavec a ranní vlhká mlha..
hory1.jpg
I v té slotě jsme nějakou tu živou duši v horách potkali, takže zážitky byly, Honza i nějakou slušnou fotku pořídil.Já jen dokument a důkaz na doma, že jsem byl kde jsem byl;o)
hory13.jpg
A i to počasí nakonec mělo jakési své kouzlo. Některé pohledy z rána, kdy se mlha na pár chvilek odporoučela, stály za zvěčnění.
hory6.jpg
I sluníčko se ukázalo, zrovna ve chvíli, kdy jsme stanuli u pole upolínů,pak už zase jen mlha a mlha.
hory10.jpg
První letní týden jsem se pak ve všedních dnech trošku potuloval různými místy v okolí. S pejskem jsme podnikli večerní výpravu za město, na tzv.Střelnici, kde jsem zjistil mnohé zajímavosti. Např.to, že je jsou louky sečené, což nebývalo zvykem a také několik políček s ovsem. To je celkem slibné na nějakou ranní šoulačku. Při procházce nás pozorovala paní ťuhýková...
v1.jpg
a my pozorovali útok káněte z uctivé vzdálenosti.
v2.jpg
V revírech u Sl.Harty se mi v tmavém lese představil mladý kus "viržiňáka".
virž2.jpg
Chvíli mě zkoumal, pak odběhl hloub do porostu. Za 10 minut jsem sestoupil k silnici a kousek od mého auta opět on :o)
virž.jpg
Když řeknu, že jsem ho za 3 hodiny potkal na asi 2 km vzdálené pasece potřetí, sám bych tomu neuvěřil, ale bylo to tak. Tahle exotická zvěř zdá se úspěšně proniká do volnosti z obůrky a ne a ne se tam vrátit.
Toulal jsem se lesy tu a tam, překvapily mě kvetoucí lilie v kraji zbytkové staré bučiny.
v2 (2).jpg
Na statném modřínu hledal cosi barevně nevýrazný brhlík ( v zimní srsti jsou to jiní frajeři;o)....
v3.jpg
...a v kraji starého lesa jsem našel ještě nevylítlé mladé strakapoudíky.
v4.jpg
V krmelišti pak vydatně hodovali strnadi a jiná drobotina.
v6.jpg
Tak to je takový stručný souhrn 1.letního týdne.Nepořídil jsem žádný exkluzivní snímek, ba ani technicky zdatný třeba pro tisk ale zato jsem viděl a zažil. A to jsem zapoměl na divočáky u silnice a 6 jelenů korzujících mi 100 m před autem ;o)
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
martinzatka@seznam.cz
Na Vaši návštěvu se těší Martin Žatka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one