Foto R.Kalivoda

Foto R.Kalivoda

Ahoj;o)
jmenuji se Martin, tahám s sebou už na hřbetě nějaký ten křížek a taky už půl života tahám na krku (rameni) foťák při toulkách krajem v okolí mého rodiště, tj. okolím Bruntálu v podhůří Jeseníků.
Jako kluk jsem zkoušel fotit sovětskými přístroji Zenit, časem jsem se, jak vývoj předurčuje, přes Prakticu, P-six a kinofilmovou Minoltu dostal až k digitálu.
Nenajdete zde senzační akční a technicky perfektní fotky,do uměleckého ztvárnění mám taky daleko. Jen zprostředkovávám to, co jsem při svých toulkách viděl a se štěstím"ulovil".
ma.jpg
V úvodu jsem z kraje lesa pozoroval skupinku asi 9 kusů. Jak se ukázalo, nebylo to zdaleka vše. Při pokusu o obejití louky se náhle další skupinka už přede mnou dekovala na ústup v místech, kde slunce ještě neozářilo plochy.
Při pozvolném odkrývání prostoru a přejití několika terénních vln se objevila další partička dole v údolíčku. Z místa s dobrým výhledem jsem pozoroval, jak se první skupinka přidala k té v dolíku a bylo mi jasné, že nemám šanci se dostat blíž. Leda bych použil své oblíbené plazení, což vzhledem k pochroumanému koleni jsem zamítl.Nezbylo než čekat. A kupodivu si pár kusů vybralo směr postupné pastvy ke mému stanovišti. Než mě jedna z muflonek zjistila, docela jsem si se zvěří užil, ovšem až na jeden zásadní problém, kterým se mufloni na volné ploše při pastvě vyznačují : Za nic na světě nezvednou hlavu ! Nebýt srny, která na okamžik vyběhla z lesa a donutila muflonky zvednout hlavy, měl bych jen snímky "bez obličejů" :o)
Když jsem odcházel, všiml jsem si, že pode mnou u lesa je další skupinka muflonů, která na chování té mé nijak nereagovala. Celkem tedy na zhruba 15 ha ploše bylo přes 30 kusů ve 3 formacích.
m.jpg
m3.jpg
m2.jpg
m1.jpg
m5.jpg
m7.jpg
m8.jpg
m9.jpg
Snímky jsou řazeny tak, jak se zvěř ke mě přibližovala a poslézle odběhla a zkoumala mě. Všechny fotky jsou upraveny mírným kompozičním ořezem zhruba stejného rozměru ( cca 300 bodů delší strany), vyjma poslední, ta je bez ořezu.
Doufám, že budu mít štěstí i za měsíc a pokochám se novými přírustky v tlupě;o)
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
martinzatka@seznam.cz
Na Vaši návštěvu se těší Martin Žatka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one