Foto R.Kalivoda

Foto R.Kalivoda

Ahoj;o)
jmenuji se Martin, tahám s sebou už na hřbetě nějaký ten křížek a taky už půl života tahám na krku (rameni) foťák při toulkách krajem v okolí mého rodiště, tj. okolím Bruntálu v podhůří Jeseníků.
Jako kluk jsem zkoušel fotit sovětskými přístroji Zenit, časem jsem se, jak vývoj předurčuje, přes Prakticu, P-six a kinofilmovou Minoltu dostal až k digitálu.
Nenajdete zde senzační akční a technicky perfektní fotky,do uměleckého ztvárnění mám taky daleko. Jen zprostředkovávám to, co jsem při svých toulkách viděl a se štěstím"ulovil".
s.jpg
Bylo třeba změnit žánr, tedy modely. Mufloni mě provázeli snad denně po dobu 2 týdnů a mě se zastesklo po srnčí zvěři. Po páteční večerní průzkumné procházce se psem na pastvinách u Černého lesa bylo rozhodnuto - musím sem zajít na čekanou, 8 kusů srnčí zvěře je dobrou motivací.
Udělal jsem tak dnes večer. A světe div se, vyšlo to!
Kolem půl 7 vyšla z lesa čtveřice, srna, srna, srnče a s nim srnec. A docela slušný. Teď šlo jen o to, zda jsem zvolil správné místo k čekání. Z několika možností u strouhy jsem vybral první vrbu, pod ní se zabivakoval a doufal . Celá čtverka se k vrbě dostala poměrně svižně a tak jsem si užil opravdu parádní lov.
s2.jpg
s3.jpg
s4.jpg
Jako první se o mě začal zajímat srnec, popošel, poodešel, sledoval mě, pak jako že ne. Nakonec prolezl strouhu a došel si pro vítr.
s5.jpg
Odklusal k lesu, ale tři děvenky to nechalo v klidu. Po čase po mě začaly samy pátrat, a to jsem si fakt užíval.
s7.jpg
Podupávání, pobékávání, no parádní scény. Nakonec i ony si došly pro vítr a ukončily tak téměř hodinové představení.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
martinzatka@seznam.cz
Na Vaši návštěvu se těší Martin Žatka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one