Foto R.Kalivoda

Foto R.Kalivoda

Ahoj;o)
jmenuji se Martin, tahám s sebou už na hřbetě nějaký ten křížek a taky už půl života tahám na krku (rameni) foťák při toulkách krajem v okolí mého rodiště, tj. okolím Bruntálu v podhůří Jeseníků.
Jako kluk jsem zkoušel fotit sovětskými přístroji Zenit, časem jsem se, jak vývoj předurčuje, přes Prakticu, P-six a kinofilmovou Minoltu dostal až k digitálu.
Nenajdete zde senzační akční a technicky perfektní fotky,do uměleckého ztvárnění mám taky daleko. Jen zprostředkovávám to, co jsem při svých toulkách viděl a se štěstím"ulovil".
Únorové počasí si s námi zahrává. Teplo, deštivo, mlhy, prostě vše možné jen ne to co bych potřeboval. Mrazík a trocha sněhu. Ten sice při občasném ochlazení nějaký dopadne na zem, ale během pár hodin je ten tam. Právě počasí zapříčinilo, že jsem už hezkých pár dní neseděl v krytu u újedi, kterou ovšem i v té slotě pravidelně zásobuji.
Dnešní sobotní odpoledne prosvítilo slunko a i když nebyl sníh, táhlo mě to do lesa na Kozinci. Zalezl jsem do krytu v malé naději na úspěch už i proto, že studený vichr hučel mezi korunami schnoucích smrků fakt nepříjemně. Během 40 ti minut se neobjevil ani brhlík u slunečnice, a to už je fakt co říct. Hlavou mi přeběhla myšlenka o sbalení věcí a přesunutí se do tepla sportovní haly ke sledování našich mladých klubových nadějí v soupeření v turnaji Okresního fotbalového svazu. Informace v esemeskách o postupu do semifinále mě nabádaly k ústupu. přehlédl jsem blízké okolí s rukou na stativové hlavě nachystané vypnout z něj foťák. Nevypnul jsem. Na louce sedělo káně, schované mému původnímu výhledu za pařízkem se slunečnicí. Dravec se chvíli rozhlížel po okolí, pak přikročil více do prostoru a zakrmil se. Nic světaborného se nedělo, až do doby, než se mihl stín v hledáčku nad hodujícím kánětem. Zachytil jsem tedy alespoň pár póz dravce na zemi, přelétávající stín však na zem nedosedl. Škoda. Ani nevím co to bylo, ale jistě káně. Po chvilce se odlepilo i "domácí" káně a já stihl i finále fotbalu:o)
k1.jpg
k2.jpg
k3.jpg
k4.jpg
k5.jpg
k6.jpg
k7.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
martinzatka@seznam.cz
Na Vaši návštěvu se těší Martin Žatka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one