Foto R.Kalivoda

Foto R.Kalivoda

Ahoj;o)
jmenuji se Martin, tahám s sebou už na hřbetě nějaký ten křížek a taky už půl života tahám na krku (rameni) foťák při toulkách krajem v okolí mého rodiště, tj. okolím Bruntálu v podhůří Jeseníků.
Jako kluk jsem zkoušel fotit sovětskými přístroji Zenit, časem jsem se, jak vývoj předurčuje, přes Prakticu, P-six a kinofilmovou Minoltu dostal až k digitálu.
Nenajdete zde senzační akční a technicky perfektní fotky,do uměleckého ztvárnění mám taky daleko. Jen zprostředkovávám to, co jsem při svých toulkách viděl a se štěstím"ulovil".
Již dlouhou dobu se mi nedaří pořídit snímek čehokoliv živého v revírech. Ne že bych zvěř neviděl, chodím často ven, ale prostě se nedostanu na tu potřebnou vzdálenost nebo nejsou podmínky. Byl jsem 2 x na horách, slyšel troubit pár jelenů, s kamarádem Vaškem jsme i viděli vysokou, dokonce i jelena na pár sekund, ovšem za světelných podmínek pro super foťák se super světelným sklem. Potkali jsme i kamzíky, ovšem daleko. I v revírech v podhůří jsem viděl něco srnčího, lišek, tlupa prasat mi přešla přes lesní asfaltku, vše bez kloudného snímku.
Dnes jsem odpoledne vzal psíka a vyjel do lesů mého mládí, nad Podlesí k Hvězdě. Procházka to byla pěkná, některá místa k nepoznání díky vyrostlým kdysi mlazinkám, i svůj posídek na javoru jsem našel. Ovšem zvěř nám do cesty nepřišla. Cestou z kopců jsme udělali zastávku u Vésky, koukli na louky a konečně se mi do hledáčku jakási zvěř dostala. Samé srny, jedno srnče, srnce bych bral raději. Není to žádná hitparáda ale díky aspoň za to! :o)
s1.jpg
s2.jpg
s3.jpg
s5.jpg
s4.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
martinzatka@seznam.cz
Na Vaši návštěvu se těší Martin Žatka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one