Foto R.Kalivoda

Foto R.Kalivoda

Ahoj;o)
jmenuji se Martin, tahám s sebou už na hřbetě nějaký ten křížek a taky už půl života tahám na krku (rameni) foťák při toulkách krajem v okolí mého rodiště, tj. okolím Bruntálu v podhůří Jeseníků.
Jako kluk jsem zkoušel fotit sovětskými přístroji Zenit, časem jsem se, jak vývoj předurčuje, přes Prakticu, P-six a kinofilmovou Minoltu dostal až k digitálu.
Nenajdete zde senzační akční a technicky perfektní fotky,do uměleckého ztvárnění mám taky daleko. Jen zprostředkovávám to, co jsem při svých toulkách viděl a se štěstím"ulovil".
Večerní lov

Večerní lov

Prodloužený víkend jsem strávil na horách ve společnosi dvou kamarádů,fotografů přírody. Radim je z Brna, Honza ze Vsetína a všichni tři jsme měli jeden hlavní cíl. Poslouchat jeleny v říji.Dalším, ovšem jen vedlejším produktem, mohla být i nějaká ta fotka něčeho živého, nejlépe jelena;o) Kdo přijíždí do našich hor v jelení říji poprvé, mívá velmi zkreslené představy o tomto kouzelném období babího léta. Většinou bývá zklamán. Není jednoduché v Jeseníkách jelena zahlédnout, je to lesní tvor a především laně jsou velmi opatrné, proto bývá největším zážitkem noční nebo ranní poslech jeleního troubení.Myslím, že v tomhle bodu můžeme být spokojeni, počasí nebylo ideální pro jelení koncerty, jasno sice bylo ale noci byly příliš teplé. Přesto jsme pár jelenů slyšeli, některého i velmi dobře a z blízka. Noční poslechy jsme podnikli i s dalšími dvěma kamarády fotografy, které jsme potkali na chatě a o to byla celá akce zajímavější.
A s jeleny jsme se i setkali. Byla to dvě krátká setkání, první a poslední vycházku, dohromady tipuju celkový čas setkání na cca 24,5 sekund:o)
Z pohledu fotografa vyšla tahle výprava celkem na prázdno, ale zážitky to jistě vyváží a když k tomu připočtu "trochu" té legrace co jsme si užili, tak musím konstatovat, že to stálo za to.
Ráno

Ráno

Ráno

Ráno

Ráno

Ráno

Ráno

Ráno

Ráno

Ráno

Seznamte se;o)

Seznamte se;o)

Radim a Honza
Borůvky

Borůvky

Zjevení

Zjevení

Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
martinzatka@seznam.cz
Na Vaši návštěvu se těší Martin Žatka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one