Foto R.Kalivoda

Foto R.Kalivoda

Ahoj;o)
jmenuji se Martin, tahám s sebou už na hřbetě nějaký ten křížek a taky už půl života tahám na krku (rameni) foťák při toulkách krajem v okolí mého rodiště, tj. okolím Bruntálu v podhůří Jeseníků.
Jako kluk jsem zkoušel fotit sovětskými přístroji Zenit, časem jsem se, jak vývoj předurčuje, přes Prakticu, P-six a kinofilmovou Minoltu dostal až k digitálu.
Nenajdete zde senzační akční a technicky perfektní fotky,do uměleckého ztvárnění mám taky daleko. Jen zprostředkovávám to, co jsem při svých toulkách viděl a se štěstím"ulovil".
Dnes se mi stala docela zajímavá událost. Jak se tak jeden toulá denně několik hodin po lese, logicky u toho musí pít,jíst a vykonávat i potřeby jako každý na svém pracovišti že. I tak se stalo i mě. Scházel jsem dolů prudkým kopcem, bukový les zrovna střídaly smrky a já náhle ucítil, že budu muset.Znáte to rčení : " S...í je jako smrt, přijde a musíš jít"...Hustší smrkový porost je na tuto nepopulární činnost velmi vhodný :o) Jsem zrovna "v akci" když zaslechnu za sebou lehké lámání větviček. Kouknu přes rameno a asi 5 metrů za mnou cupitá malé srnčátko. Kouká směrem ke mě, pak opačně, popochází , je zjevně zmatené.Jak by ne, něco podobného za svých 12 dní života jistě ještě nevidělo :o)
Dodělám co musím a po chvilce již ustrojen pozoruji jak srnče chodí mezi kmeny, tu je ve stínu, tu jej zalévá sluneční světlo. A samozřejmě, můj foťák je na kopci v autě :o( Nakonec ulehne u útlého smrčku.Nečekám a rychlým krokem stoupám tím odporným kopcem asi 150 metrů nahoru, beru foťák a letím dolů. Sám sobě se divím, že jsem to dokázal. Srnče nacházím tam kde jsem ho viděl naposled, v hlubokém stínu, snažím se pořídit nějaký snímek ale daří se jakž takž jen jeden než prcek tryskem vyrazí nahoru do hustšího lesa....
A jaké z toho plyne ponaučení? ..sám nevím ;o)
PS - až na displeji jsem si všiml, že bobek má nemocné očko ( ale viděl mě moc dobře;o)
srnče1.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
martinzatka@seznam.cz
Na Vaši návštěvu se těší Martin Žatka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one