Foto R.Kalivoda

Foto R.Kalivoda

Ahoj;o)
jmenuji se Martin, tahám s sebou už na hřbetě nějaký ten křížek a taky už půl života tahám na krku (rameni) foťák při toulkách krajem v okolí mého rodiště, tj. okolím Bruntálu v podhůří Jeseníků.
Jako kluk jsem zkoušel fotit sovětskými přístroji Zenit, časem jsem se, jak vývoj předurčuje, přes Prakticu, P-six a kinofilmovou Minoltu dostal až k digitálu.
Nenajdete zde senzační akční a technicky perfektní fotky,do uměleckého ztvárnění mám taky daleko. Jen zprostředkovávám to, co jsem při svých toulkách viděl a se štěstím"ulovil".

Setkání 2011

Tady se nyní pokusím zabilancovat uplynulý rok 2011 z pohledu amatérského fotografa a pozorovatele života v přírodě. Shrnu v několika málo snímcích pro mě nejvýznamnější setkání s volně žijícími tvory ve svém okolí hlavně pro jakousi archivaci. Hlava je děravá a semtam se stane, že úplně opomenu některý ze skvělých zážitků. Setkání v přírodě v roce 2011 sestavím podle toho jak rok šel a budu se věnovat jen těm "významějším" čímž nechci na důležitosti ubírat všem zážitkům ostatním.
Posledního března jsem měl štěstí na setkání s krásnou liškou, která mi došla až před objektiv. Cenná je pro mě skutečnost, že jsem tomuto zážitku nepomohl žádným lákadlem ale že proběhl čistě náhodně.
1..jpg
Mezi nejsilnější zážitky roku jistě patří dubnové setkání s bachyní a selaty v silném dešti. V tom okamžiku bych mohl adrenalin prodávat. Jednak ze samotného setkání a bezprostředního pozorování a taky z nejistoty, jestli přežije tuhle akci můj fotoaparát.
2..jpg
Poprvé jsem se také letos věnoval hnízdění skorců. Užil jsem si s nimi opravdu hodně, především zklamání z výsledných snímků, drsné byly i podmínky pro focení ale nakonec přeci jen něco málo vyšlo a času u řeky rozhodně nelituji.
3a..jpg
V dubnu i květnu jsem si užíval i setkání se srnčí zvěří, kterých byla spousta, fotek mám mraky ale za zmínku asi stojí asi až letní setkání se srncem s raritní trofejí.
4..jpg
Díky toulkám za tímto srncem jsem se setkal i s jelení zvěří, která ráda vegetuje v místech kde lesy střídají obilná pole.
5..jpg
Výpravy do horských revírů jsem letos opět časově nezvládal, takže jsem prožil jen jediné setkání s milou kamzičí zvěří, o to víc si cením těch pár snímků, které vznikly o prázdninách.
6..jpg
V kouzelném období srnčí říje jsem potkal řadu srnčích chasníků.Asi nejvíc mě potěšilo setkání se silným nerovným osmerákem v příměstském revíru, neboť jsme si byli velmi blízko.
7..jpg
A výčet krásných setkání končí jen kousek za rodným městem, kde jsem v listopadu u rybníka potkal čtveřici divokých husí odpočívajících na tahu.
8..jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
martinzatka@seznam.cz
Na Vaši návštěvu se těší Martin Žatka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one