Foto R.Kalivoda

Foto R.Kalivoda

Ahoj;o)
jmenuji se Martin, tahám s sebou už na hřbetě nějaký ten křížek a taky už půl života tahám na krku (rameni) foťák při toulkách krajem v okolí mého rodiště, tj. okolím Bruntálu v podhůří Jeseníků.
Jako kluk jsem zkoušel fotit sovětskými přístroji Zenit, časem jsem se, jak vývoj předurčuje, přes Prakticu, P-six a kinofilmovou Minoltu dostal až k digitálu.
Nenajdete zde senzační akční a technicky perfektní fotky,do uměleckého ztvárnění mám taky daleko. Jen zprostředkovávám to, co jsem při svých toulkách viděl a se štěstím"ulovil".

V Břidličné vystavovali místní umělci

Minulý týden jsem měl možnost zúčastnit se vernisáže v nově zrekonstruované galerii Kulturního domu v Břidličné. Jedním ze čtyř autorů výstavy je i můj kamarád, fotograf přírody, Vašek Vašíček. Rád jsem jeho pozvání přijal a nelitoval jsem. Václav představil veřejnosti své skvělé snímky zvěře, ptactva i krajin na fotografiích formátů A3 a A2, další dva umělci okouzlili svými obrazy a nechyběla ani parádní kolekce místního řezbáře.
Celá akce se nesla v pohodovém duchu, víno teklo proudem a diskuse a debaty nebraly konce. A co jsme si nestihli říct v galerii, to jsme dokončili ve vedlejší hospůdce u žejdlíku chlazeného Šeráčku.
Přikládám k nahlédnutí pár snímků z dílny Vaškova kamaráda, fotografa Jirky Šomíka.
v1.jpg
v2.jpg
v3.jpg
v4.jpg
v5.jpg
v6.jpg
v11.jpg
v8.jpg
v7.jpg
v10.jpg
v9.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
martinzatka@seznam.cz
Na Vaši návštěvu se těší Martin Žatka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one